Zakątek ceramiczny Gliniana Chatka – pracownia ceramiczna w Otwocku

Jak dobierać zajęcia dodatkowe dla naszych dzieci

Początek września to czas organizacji nowego roku szkolnego, a więc również wyboru zajęć dodatkowych
dla Waszych pociech. W gąszczu ofert trudno jest zadecydować, jaka aktywność będzie najlepsza dla dziecka. Przed ostateczną decyzją warto zastanowić się, co lubi dziecko,aby zajęcia dopasować do jego zainteresowań. Pamiętajmy zajęcia dodatkowe są przede wszystkim czasem wolnym, czyli czasem relaksu. Zatem niech sprawiają przyjemność dziecku, które każdego dnia ma mnóstwo obowiązków i nauki.

Pamiętajmy o ruchu, który przyda się zwłaszcza uczniom spędzającym wiele godzin w ławkach szkolnych; o językach obcych, które otwierają nam drzwi na świat.

Ale nie zapominajmy o zajęciach manualnych. Jeśli Wasze dziecko chętnie lepi z plasteliny, czy innej masy plastycznej serdecznie zapraszam na moje warsztaty ceramiczne, które sprawiają wiele radości, ale przede wszystkim rozwijają zdolności manualne (jest to bardzo przydatne, aby doskonalić technikę pisania), pobudzają i rozwijają wyobraźnię oraz uwrażliwiają na otaczający nas świat. Podczas naszych spotkań będzie można poznać techniki lepienia i zdobienia ceramiki.

Specjalnie dla osób dorosłych, które same bądź razem z dzieckiem chciałyby uczestniczyć w warsztatach zaproponowałam wieczorne godziny, tj. 18.00-19.00. Jeśli zainteresowani są Państwo jeszcze późniejszymi godzinami serdecznie zapraszam do kontaktu. Wcześniejsze zajęcia są skierowane raczej do dzieci i młodzieży.

plenerowe warsztaty ceramiczne - lepienie w glinie

plenerowe warsztaty ceramiczne – lepienie w glinie

Natomiast, jeśli z różnych powodów nie zdecydujecie się na udział w organizowanych przeze mnie warsztatach ceramicznych w SP12 ale chcielibyście, abym to ja przyjechała do Was i poprowadziła warsztaty ceramiczne w przedszkolu lub szkole Waszego dziecka, zaprzyjaźnionym domu kultury, w Waszym ogrodzie, na urodzinach dziecka, wieczorze panieńskim koleżanki, w miejscu gdzie pracujecie lub gdziekolwiek sobie wymarzycie – skontaktujcie się ze mną.
Wspólnie ustalimy termin, zaproponuję temat, przywiozę niezbędne narzędzia, materiały, opowiem jak wykorzystujemy żywioły ziemi do pracy z gliną, nauczę podstawowych technik lepienia. Po warsztatach, wszystkie prace zostaną wysuszone, wypalone w mojej pracowni i bezpiecznie powrócą do swoich właścicieli.

Zakątek ceramiczny Gliniana Chatka


This will close in 30 seconds